Pasowanie na starszaka gr. 6-letnia

„Być dobrym i dzielnym przedszkolakiem
dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola,
swym zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i wychowawcom…”

16 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pasowanie na Starszaka”. W tak ważnym dniu, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia do przedszkola przybyli zaproszeni goście rodzice.

Wszystkie dzieci ubrane były w odświętne stroje, a na głowach miały piękne granatowe birety. Bohaterowie dnia zaprezentowali zgromadzonym swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale. Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyło skupienie i oklaski. Następnie  w obecności wszystkich zgromadzonych 6- latki złożyły uroczyście akt ślubowania.

Po przyrzeczeniu Pani dyrektor Bożena Beśka dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Ciebie na starszaka”. Każdemu nowemu członkowi przedszkolnej społeczności został wręczony dyplom i słodki upominek. Dla wszystkich były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.