Pasowanie na przedszkolaka grupa 3-letnia i 4a-letnia

„Pasowanie na przedszkolaka” to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. W naszej placówce wydarzenie to miało miejsce 15 listopada, można zatem uznać, iż w tym dniu zakończył się już okres adaptacji maluszków do warunków przedszkolnych i nadszedł czas by oficjalnie przyjąć ich w poczet pełnoprawnych przedszkolaków.

Odświętne ubranie wychowanków oraz wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Dzieci niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę. Uroczystości rozpoczęły się od krótkich programów artystycznych, podczas których 3-latki i 4-latki zaprezentowały to, czego przez wiele tygodni uczyły się w przedszkolu.

Na zakończenie pani dyrektor Bożena Beśka za pomocą zaczarowanego piórka dokonała aktu pasowania wszystkich maluchów wypowiadając przy tym słowa: PASUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA.

Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały dyplomy, słodkości oraz nowe zabawki do sal przedszkolnych.

Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu.