„Pamiętamy o zmarłych” – wyjście na cmentarz

W przeddzień uroczystości Wszystkich świętych, 31 października grupa 6-letnia wraz z wychowawcą odwiedziła pobliski cmentarz miejski.

Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszej wycieczce.

Podczas pobytu na cmentarzu przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.