Olimpiada Przedszkolaków

10 maja 2019 roku odbyła się XV Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków, pod patronatem Burmistrza Pajęczna. Organizatorem było Publiczne Przedszkole Nr 2 w Pajęcznie. W olimpiadzie uczestniczyły 4 drużyny: z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Pajęcznie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Juliana Tuwima w  Pajęcznie  oraz grupa 6-letnia z naszego przedszkola.

Ważnym elementem tej imprezy było zaprezentowanie  krótkiego układu tanecznego przez każdą z drużyn.  Występując przed tak wielką publicznością nasze dziewczynki  wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

 

Podczas Olimpiady dzieci brały udział w sześciu konkurencjach m.in. w torze przeszkód, przejściu z piłeczką na łyżce, czy sadzeniu  marchewek. Ciekawe zabawy sportowe zachęcały dzieci do aktywności fizycznej, rozwijania zainteresowań sportowych, integracji przedszkoli z najbliższej okolicy,  a przy okazji sprawiły im wielką przyjemność.

Naszą drużynę reprezentowali:

  1. Joanna Duźniak
  2. Julia Duźniak
  3. Julia Burkot
  4. Barbara Krzak
  5. Maria Fiszer
  6. Leon Koserczyk
  7. Tymon Beśka
  8. Jakub Adaszek

W tym roku wszystkie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów tym samym wszystkie zajęły I miejsce.

Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, pamiątkowymi statuetkami oraz otrzymali nagrody rzeczowe dla swoich placówek. Impreza jak co roku cieszyła się dużą popularnością. Dobrą zabawę widać było zarówno wśród zawodników jak i na widowni.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla organizatorów i uczestników Olimpiady za kapitalną atmosferę poszanowania zasad feir pley oraz ducha sportowej rywalizacji. Do zobaczenia za rok! Brawo, brawo dla wszystkich….

 

 

 

łni wrażeń.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz