Konkurs recytatorski pt. „Mały mistrz słowa”

Dnia 14 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Pajęcznie odbył się konkurs recytatorki pt. „Mały mistrz słowa”. Organizatorem konkursu było Publiczne Przedszkole nr 2 w Pajęcznie oraz Miejska Biblioteka w Pajęcznie. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Celem konkursu było:

• popularyzowanie poezji dziecięcej;
  • rozwijanie zdolności recytatorskich;
  • zainteresowanie dzieci poezją;
  • zachęcenie do występów na scenie;
  • prezentacja umiejętności dzieci;
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Z naszego przedszkola do konkursu przystąpiły 3 grupy wiekowe: 5-latki pod kierunkiem pani A. Zawadzkiej, 5/6-latki – grupa pani A. Cała i M. Hanulak oraz 6-laki z panią G. Idasiak. Dominowały wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Nasi wychowankowie zaprezentowali wiersze „Okulary”, „Samochwała”, „Kwoka”, „Bambo” i „Żuk”.

Poziom przygotowania naszych przedszkolaków był bardzo wysoki. Bardzo dobrze opanowały pamięciowo tekst, cechowała je piękna interpretacja, a ogólny wyraz artystyczny (element ruchu, gesty), a przede wszystkim trafnie dobrane stroje i rekwizyty sceniczne wyróżniły nasz spośród pozostałych dzieci. Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, pokonać tremę oraz udowodnić, że poezja jest dzieciom bardzo bliska.

Komisja w składzie: pani Anna Mielczarek, pani Elżbieta Kupiec, pani Agnieszka Popiel-Chłopaś, pani Elżbieta Jędrczak, Bożena Szczerkowska przyznała ex aequo wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie.
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Tuwina w Pajęcznie;
– Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Makowiskach;
– Publiczne Przedszkole nr 1 w Pajęcznie;
– Publiczne Przedszkole nr 2 w Pajęcznie.
Wszystkie dzieci otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe, a reprezentacje poszczególnych placówek gry planszowe.
Na zakończenie dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek.