Europejski Dzień Języków Obcych

Jak co roku pod koniec września w grupach starszych obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji 23 września dzieciom przedstawiono prezentację, z której dowiedziały się gdzie na mapie znajduje się Wieka Brytania, jakie państwa wchodzą w jej skład oraz jak wyglądają ich flagi.

Wraz z nauczycielem wybrały się w wirtualną wycieczkę do słynnego miasta Londyn, gdzie mogły zobaczyć najciekawsze miejsca oraz poznać samą królową Elżbietę II. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami z języka angielskiego. Dzieci wzięły udział w konkurencjach grupowych, m.in. w grę memory (poszukiwanie par symboli Wielkiej Brytanii), układanie puzzli przedstawiających flagi oraz quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Pod koniec zajęć każdy z uczestników wykonał wybraną flagę. Celem tych zajęć było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów.

Dzieci z przyjemnością uczestniczyły w zajęciach, a jednocześnie dowiedziały się, że zajęcia językowe mogą być interesujące.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz