Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Ma przypominać wszystkim dorosłym, że każde dziecko ma niezbywalne prawo, zapisane w Konstytucji RP i Konwencji o prawach dziecka do tego, aby było otoczone miłością, aby było wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy.

W dniu 18 listopada przedszkolaki z grupy 5b wraz z wychowawcami M. Borowiecką i A. Sadek przygotowały przedstawienie z tej okazji dla wszystkich dzieci Publicznego Przedszkola Nr 1. 5-latki, aby uczcić ten szczególny dzień recytowały wiersze, śpiewały piosenki o miłości, opiece i przyjaźni. Przekazały i przypomniały wszystkim zgromadzonym, jakie są ich prawa i obowiązki. Bo przecież, jak mówi wiersz: „Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek tyle, że mały…”

Zwieńczeniem występu dzieci było zaśpiewanie wspólnie piosenki zespołu Małe TDG pt. „Góry do góry”.