Spotkanie ze strażakami

16 czerwca 2023 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodziennie goście z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęczynie. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażaków oraz sprzęt jakim dysponują i wykorzystują biorąc udział w akcjach ratowniczych.

Podczas spotkania strażacy uświadamiali dzieciom jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielić pierwszej pomocy. Ogromne zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wyposażenie oraz wejść do środka . Dużo radości dostarczyła zabawa z wodą. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.

Na zakończenie wychowankowie z grupy 5-let A podziękowały strażakom ,wręczyły samodzielnie wykonane prace oraz życzyły wytrwałości, odwagi w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz