Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W obchody tego święta włączyło się również Publiczne Przedszkole Nr 1 w Pajęcznie, do którego uczęszczają dzieci ze spectrum autyzmu. Z tej okazji 31 marca Panie A. Sadek i M.Borowiecka z dziećmi grupy 5b zorganizowały w ogrodzie przedszkolnym „Niebieski Happening”, którego celem było upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu w społeczności przedszkolnej.

Tego dnia solidaryzując się z osobami cierpiącymi na autyzm wszystkie dzieci z przedszkola zostały poproszone o zaakcentowanie ubioru w kolorze niebieskim. Podczas zajęć w grupach starszych odbyły się również pogadanki na temat autyzmu oraz przedstawiony został film pt. „Amazingthings Happen” w polskiej narracji piosenkarki Kayah. Film miał na celu podnieść świadomość dzieci oraz budować zrozumienie i akceptację nad innością ludzi objętych autyzmem. Natomiast w grupach młodszych przedszkolaki poznały i kolorowały symbole autyzmu. Na zakończenie dnia dzieci z grupy 5b wspólnie z grupą 3a i 4b wypuściły do nieba niebieskie balony z helem, na znak solidarności z autystycznymi kolegami i tym sposobem zaświeciliśmy się na niebiesko w chmurach.

Kliknij/dotknij zdjęcie i przesuwaj w prawo/lewo.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w naszej galerii

Zostaw komentarz