Wycieczka na spektakl teatralny do Działoszyna

10 marca przedszkolaki z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Domu Kultury w Działoszynie na spektakl teatralny pt. „Bajki pana Andersena” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć poprzez kontakt ze sztuką.

Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy wyjazd autokarowy więc sama podróż wywoływała w nich emocje. Po przybyciu na miejsce wszystkie przedszkolaki niecierpliwie czekały na rozpoczęcie przedstawienia. Pomysłowa, scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały widowisko. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie bohaterów bajek Andersena a morał płynący z przedstawienia- jak ważne jest czytanie bajek i książek- na pewno zachęci ich do korzystania z nich w przyszłości. Dzieci spędziły wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Brawa i owacje na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia. Do przedszkola powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz z odrobiną teatralnej magii.