Zajęcie otwarte w gr. 5b-letniej

Dnia 04.12.2020 r. w grupie 5b odbyło się zajęcie otwarte. Z uwagi na zaistniałą sytuację rodzice nie mogli uczestniczyć w tym zajęciu. Pięciolatki wraz z wychowawcą zaprosili na zajęcie panią dyrektor. Temat zajęcia „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”, natomiast celem zajęcia było wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem. Zajęcie przebiegało w miłej atmosferze. Dużą radość sprawił dzieciom list oraz zadania do wykonania dostarczone przez Mikołaja. Pięciolatki prawidłowo rozwiązały zagadkę, ułożyły puzzle ukryte w kopertach, dzieliły się wiedzą zdobytą podczas zajęć. Dzieliły wyrazy na sylaby, głoski, prawidłowo liczyły. Wykazały się znajomością wielu pięknych piosenek o tematyce świątecznej i mikołajkowej. Na atrakcyjność zajęcia wpłynęła również wykonana przez dzieci z kolorowego papieru i płatków kosmetycznych praca plastyczne przedstawiająca postać Mikołaja. Dzieci bardzo się starały, prace były ciekawe i estetyczne. Zostały one umieszczone w naszej galerii prac w sali.