Zajęcie otwarte w gr. 3b-letniej

Dnia 03.12.2020  w Publicznym Przedszkolu Nr 1w grupie 3b „Jeżyki” odbyły się zajęcia otwarte, na których zagościła Pani Dyrektor Bożena Beśka. Tego dnia wychowawca grupy Agnieszka Sadek zorganizowała interesujące zajęcia pt. „Świat dinozaurów”, podczas których dzieci poszerzyły i pogłębiły swoją wiedzę na temat dinozaurów i przeniosły się na chwilę do świata, w którym rządziły te olbrzymie i bardzo interesujące zwierzęta. Założony został również kącik tematyczny „Dinozaury”, który wypełniony został ciekawymi okazami i albumami o tych stworzeniach. Na początku zajęć przedszkolaki odśpiewały piosenkę i odtworzyły ruchy dinozaurów. Następnie stworzyły okrąg „ Przyjaznych dinozaurów” i poznały najbardziej charakterystyczne cechy tych zwierząt. W trakcie trwania zadań dzieci pokazały jaja dinozaurów, dopasowując je do odpowiedniego gatunku, przedstawiły teatrzyk cieni z dinozaurów. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się w jakim okresie żyły te zwierzęta, jakie były duże, ile ważyły i czym się odżywiały. Dowiedziały się również, że wśród nich można było wyróżnić różne rodzaje, a mianowicie mięsożerne i roślinożerne. Nauczycielka przedstawiła maluchom ciekawy eksperyment z wodnym dinozaurem, który zmieniał kolor. Na koniec dziewczynki i chłopcy podzieleni na dwie grupy, okleiły dwa duże dinozaury kolorowymi łuskami. Zajęcia otwarte uwieńczyły wspólne zdjęcia przedszkolaków z wykonanymi olbrzymami na tle świata z przed milionów lat.