Zajęcia otwarte w gr. 6b-letniej

Jesień to czas kiedy w przedszkolu nawiązujemy do tematyki związanej z ogrodnictwem i sadownictwem. W dniu 15.10.2020 roku w grupie 6 letniej B odbyło się zajęcie na temat „Ogródkowe witaminki”- zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem wiersza J. Brzechwy „Na straganie” prowadzone przez panią Aleksandrę Popiel. Celem zajęcia  było uświadomienie dzieciom, że w warzywach zawarte są potrzebne dla zdrowia witaminy oraz zachęcanie dzieci do spożywania i  próbowania różnych warzyw. 6 latki poprzez różnego rodzaju zabawy mogły poznać warzywa używając zmysłu dotyku, węchu i smaku. Poprzez  stworzone sytuacje edukacyjne ćwiczyły swoje kompetencje w zakresie komunikacji, matematyki, sfery poznawczej oraz wyrażania swoich emocji poprzez muzykę. Wiele radości sprawiły im zabawy przy użyciu tablicy interaktywnej. Dzieci stworzyły mapę pojęciową na temat „Dlaczego należy jeść warzywa?”. Na koniec zajęcia wykonały sałatkę jarzynową, którą ze smakiem zjadły jako porcję witamin potrzebnych każdemu dziecku do prawidłowego rozwoju. Zajęcie przebiegało w radosnej i twórczej atmosferze.