Zajęcie w gr. 6a letniej

Dnia 25.05.2021 r. w grupie 6a – letniej odbyło się zajęcie pt. „Mali odkrywcy kosmosu” prowadzone przez panią Iwonę Romańską. Na zajęciu gościnnie uczestniczyła pani dyrektor Bożena Beśka. Zajęcie rozpoczęło się od kosmicznej rozgrzewki, za pomocą której dzieci zaspokoiły swoją potrzebę ruchu i mogły dalej pracować aktywnie i w skupieniu. Dzięki rozmowie kierowanej oraz makiecie Układu Słonecznego dzieci dowiedziały się, gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie i co to jest kosmos. Chcąc głębiej wprowadzić je w kosmiczną tematykę, wychowawca przeczytał wiersz pt. „Osiem planet”, a po omówieniu wiersza, zdobytą wiedzę przedszkolaki zastosowały wyklejając swój własny układ słoneczny. Zmierzyły się nawet z zadaniem polegającym na kodowaniu. Misja ta polegała na ułożeniu takiego kodu, aby nasz bohater dotarł z ostatniej planety Układu Słonecznego na Ziemię. Dzieciaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, a astronauta bezpiecznie dotarł do wyznaczonego celu. Na zakończenie wszyscy bawili się przy piosence „Lecimy rakietą” i wykonali pracę techniczną pt. „Kosmos”. Po zajęciach przedszkolaki wsiadły do naszej rakiety kosmicznej i dały upust swojej wyobraźni wymyślając przeróżne zabawy. Obserwując ich uśmiechnięte twarze i okrzyki entuzjazmu jesteśmy pewni, że były zachwycone.