Informacja dla Rodziców dzieci nowoprzyjętych

W związku z sytuacją epidemiczną nie organizowaliśmy w tym roku szkolnym spotkania adaptacyjnego dla dzieci 3-letnich. Wiemy, że Rodzice mają wiele pytań.
Dlatego pragniemy przekazać Państwu istotne informacje przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
• Przedszkole otwarte jest od 6.30 do 17.00.
• Dzieci staramy się przyprowadzić do godz. 8.45.
• Grupy dzieci 3-letnich mieszczą się na parterze budynku.
• Listy dzieci z przydziałem do grup zostaną wywieszone przy salach dydaktycznych.
• Dzieci w przedszkolu spożywają trzy posiłki: śniadanie godz. 9.00, obiad godz. 12.00, podwieczorek godz. 14.30.
• W szatni każde dziecko będzie miało podpisaną półeczkę.
• Prosimy o przyniesienie w podpisanym woreczku ubranka na przebranie (koszulka, spodenki, bielizna, skarpetki), i pozostawienie w półce oraz wygodnych butów na zmianę z białą podeszwą, nie sznurowane, łatwe do założenia.
• Prosimy, aby dzieci do przedszkola nie zabierały żadnych zabawek, przytulanek.
• Wyjątkowo rodzic przyprowadzający dziecko 3-letnie do przedszkola będzie mógł doprowadzić dziecko do przydzielonej grupy, gdzie będą czekały wychowawczynie. Zwracamy się z prośba do Rodziców, aby nie wchodzili do sal, aby pożegnania były krótkie, nie towarzyszyły im napięcia emocjonalne.
• Starajmy się na początku skrócić godziny pobytu dziecka w placówce i stopniowo je wydłużać.
O dalszych wytycznych będziemy Państwa na bieżąco informować na stronie internetowej przedszkola.

Dyrekcja i Pracownicy PP Nr 1